logo_zlte

Príbeh našej značky TIAMMA

Publikované: 24. januára 2021

Keďže chceme, aby bola TIAMMA priateľskou značkou, možno vás bude zaujímať náš príbeh. Sme síce mladí, no máme svoje jasne stanovené ciele a veríme, že aj vy sa stanete naším zákazníkom. Ako sme teda vznikli? V čom sme jedineční a čo vám chceme priniesť?

 

Začiatky

Bolo to v lete v roku 2020.

Pokojné a slnečné poobedie trávené s priateľmi pri bazéne v Chorvátsku na niekoľkodňovej dovolenke – čo najďalej od tejto pandémie. Popíjal som drinky a hlavou mi prebehovala myšlienka, či už oddychu od podnikateľského prostredia nebolo dosť. Naozaj mi vyhovuje pozícia zamestnanca v korporátnej firme na východe Slovenska? Nenadišiel už ten čas prísť s niečím novým, čo na Slovensku ešte nemáme?

Odpoveď v hlave bola okamžitá: „Idem na to!“

Ale ako a s kým, čím začať, čo potom?  Ako založiť slovenskú značku, ktorá ľudí zaujme? V čom sa budeme líšiť od konkurencie ? A čo zákazníkom ponúkať?

 

Ponožky!

Ponožky nosí každý a ja som si hneď spomenul na plný kôš na bielizeň, kde bolo vždy 99% čiernych ponožiek. Iste poznáte ten zúfalý pocit, keď neviete, kde majú svoj pár. Vtedy mi napadlo, čo keby ponožky neboli iba nudné a čiernobiele ? A myšlienka bola na svete.

Odpovede prišli okamžite, v hlave sa začali kopiť nápady na perfektné farebné, moderné ponožky. Samozrejme, že konkurencia je veľká, no robia to všetci naozaj poctivo? Sú používané kvalitné materiály? Vyrábajú ostatné firmy svoje produkty na Slovensku alebo radšej podporia ekonomiku iného štátu len aby bol výsledný produkt čo najlacnejší?

Tu som sa pevne rozhodol, že ponožky TIAMMA budeme vyrábať vždy len na Slovensku a podporíme slovenskú ekonomiku a slovenských ľudí. No pri tomto samozrejme nápad neskončil.

Ďalej som uvažoval. Keď myslím na ponožky, prvé na čo si spomeniem, sú tie úžasné pletené od mojej prababičky a na to, že sa už nedajú zohnať. Čo tak ponúknuť ľudom kus spomienok a babičkám zas prispieť na skvalitnenie životného štandardu? Pár telefonátov, pár stretnutí a už to bolo!

Po celom Slovensku babičky začali pliesť ponožky pod názvom Ponožky od babičky. Slovenské babičky od nás poštou dostali otváracie kartičky, do ktorých ku každému jedinečnému páru vypísali taktiež unikátny a osobitý odkaz pre budúceho majiteľa.

 

Kúpou našich ponožiek zákazník nezíska iba perfektný, ručne vyrobený produkt s jedinečným dizajnom venovaním, ale aj príjemný pocit, že kúpou pomohol babičke, ktorá tieto ponožky s láskou uplietla. Vyskúšajte naše ponožky aj vy a uvidíte sami, že TIAMMA je iná.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pinterest