bavlna_hlavicka_tiamma_blog

BAVLNA – čím je tento materiál výnimočný

Publikované: 7. júla 2021

Pre pohodlie netreba šetriť na kvalite. Aby bolo oblečenie od TIAMMY nielen radosťou, ale hlavne prvotriednou akosťou, ktorá niečo vydrží a bude vám v nich pohodlne, bavlna zohráva v jeho výrobe významnú úlohu. Tento materiál je obľúbený u takmer všetkých výrobcov, a má to svoje dôvody. Aké? Poďme sa na to pozrieť.

 

Bavlna je všade

Produkcia bavlny prebieha na približne 2,5 % celosvetovo obrábanej pôdy a zo 67 druhov bavlníkov jej vznikne viac než dosť. To z nej robí početný materiál, dostupný vo veľkých množstvách po celom svete. Dopyt po nej takisto nepretržite narastá a fakt o jej obľube dosvedčuje aj to, že už po tisícročia bavlna nestráca na význame a dôležitosti.

Vhodná na horúce dni

Výber oblečenia, keď sú vonku horúčavy, vie byť zdĺhavý proces. Voľbou bavlny sa vyhnete všetkým starostiam, ktoré vytvárajú syntetické materiály. Jej vlákna sú schopné zachytávať vzduch a absorbovať vlhkosť natoľko, aby bolo o telo dobre postarané pod pôsobením vysokých teplôt a ich následkov. O to viac oceníte v lete bavlnené ponožky od TIAMMY.

 

Zdravá voľba

Práve pre svoje zdravotné účinky sa bavlna teší vysokej obľube. V medicínskej oblasti ju nájdeme napríklad v obväzoch alebo v gáze, v oblečení ju aj kvôli jej pozitívnym vplyvom stretávame častejšie. V prvom rade to je kvôli jej hypoalergénnym účinkom. Efektívne vám tak pomôže vyvarovať sa alergickému pôsobeniu na vašu pokožku a šetriť zdravie celého tela.

 

Bavlna vydrží dlho

Bavlna je mäkký materiál, ktorý sa však vyznačuje aj pevnosťou a výraznou odolnosťou voči vonkajším vplyvom. Táto jej vlastnosť pridáva na jej význame a je jedným z dôvodov, prečo si ľudia bavlnené veci radi kupujú. Kvalitná bavlna si vie aj po viacerých vypratiach udržiavať farbu a pevnosť. Navyše sa tak ľahko nepotrhá, čiže sa z nej môžete tešiť dlhé roky.

 

Garancia pohodlia

Všetky vyššie vymenované vlastnosti bavlny z nej robia značne pohodlný materiál. Či už s bavlneným oblečením športujete, spíte, alebo ho nosíte na cesty alebo v domácnosti, všade vám zaručuje pružnosť a pohodlné nosenie s pozitívnym pôsobením na váš komfort. Jej vlastnosti sú tak dôležitými faktormi, ktoré ovplyvnili aj nás, keď sme hľadali ten najlepší materiál pre oblečenie od TIAMMY.

 

Ak vás výhody bavlny presvedčili o jej kvalitách, sledujte, čo si pre vás TIAMMA pripravila na našej stránke alebo na sociálnych sieťach. To najlepšie pre vás nájdete v našich ponožkách a iných doplnkoch, vyrobených nielen z kvalitnej bavlny, ale takisto poctivou slovenskou prácou.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pinterest